ANA SAYFA | İLETİŞİM
baki28.02.2014
öncelikle herkese geçmiş olsun.benim 14 aylık kızımın poposu olması gereken yerin yukarısında ameliyat olması lazım daha önceden bu ameliyatı olan varmı.varsa ameliyat sonrası tamamen iyileşti mi yoksa başka sıkıntılar mı oldu.ameliyat nasıl geçiyor.bildiğinin iyi bir doktor var mı bu konularda inanın çok yardıma ihtiyacım var.bu konuda bilgisi olan varsa bana mesaj atabilir veya 05055118546 tlf numarasından arayarak benimle irtibat kurablir.şimdiden teşekkürler.
tunc24.02.2014
Merhaba Emel hanım ben 31 yaşında bir anneyim ve ilk çocuğum ve arm li doğdu. Size tavsiyem eğer çocuğunuz kabızlık problemi çekiyorsa ertelemeden doktoru ile konuşarak ve eğer uygun ise lavman tedavisine başlamanızdır. Biz yaklaşık 5 aydır hergün izotonik ile lavman yapıyoruz çok şükür en azına bu şekilde 24 saat temiz kalıyor ve kabızlık yaşamıyor. kabızlık bağırsakların genişlemesine neden oluyor bu yüzden dikkat etmek gerek sizlere tavsiyem doktorunuz ile bu konuda ciddi bir şekilde iletişime geçmenizdir. Ayrıca benim oğlumun böbreğinde de kaçak problemi çıktı.1,5 yıldır uğraşıyoruz. her gün 4 saatte bir sonda yapıyoruz .Çok şükür kaçak kapandı ama tekrarlamaması için devam ediliyor. Rabbime Şükürler olsun Onu bana verdiği için.Ben inanıyorum hepsi bir gün geçi,cek ve geçmesi için çabalıyorum .Gerekli ne tedavi var ise yapmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Çocuklarımız iyi olsun istiyor isek çabalamaktan başka hiçbir çaremiz yok. Umutsuzluğa kapılmayın .Umudumuzu kaybedersek asıl o zaman çocuklarımızı o hastalığa mahkum etmiş oluruz. Rabbim tez zamanda yavrularımıza şifa versin.
Orkun GEMALMAYAN20.02.2014
Twitter Hesabı : @ARMDernegi     Facebook : Türkiye ARM(Anorektal Malformasyon) Derneği   Saygılarımızla , Yönetim Kurulu
emel nas11.02.2014
Mrb ve herkese acıl sıfalar..bnm bebegm anne karnında sadece bebegımın sol ayagında ıce donuk( pesekınavaros) rahatsızlığı tehsı konusmstu.bebegım doğduğunda büyük bıryıkım yasadık oğlum makatı kapalı tek böbrek ve olan o böbrekte ıdrar kaçağı sol ayağı 7 parmak donuk ve kısa olarak dünyaya gözünü açtı 5 gunlukkn kolostomı açıldı 7 aylkkn popo açıldı 11aylkknde kolostomısı kapandı zorluğunu yada acısını anlatmama gerek yok hepımız yasadık oğlum şuan 22 aylık oldu ayak amelıyatları gecyrz tuvalet egtmne başlamak ıstyrm ama korkuyorum tutamayack dıe çokta hıperaktıf anne cıs dıyor tuvalete gıdıncede suyla oynuyor.cısını yaptığında da sankı yapmıyormuş gbı umursamıyor. Kabızlık yasıo bu aralar ıkınıo sureklı aglıo hatta bazen ne yapmam gerek sızce ılk bebegım benm daha 22 yasndaym ılk bebegı analatrezılı olupta 2 bebekte aynı sorunu yasayanlarınız oldu mu yavrumun sağlığından başka rabbmden hıcbırsey ıstemıyrm yavrum dogducundan berı hastanelerden kurtulamadı rabbım tüm yavrularımızın yardımcısı olsun saglıkversn hepsıne .
GÜLŞEN DOĞANAY29.01.2014
Mrb benim oğlumunda colostomisi vardı kapandı. Makattan açıldı. yedi aylıkken 10 kiloydu ateşlendi ameliyat ertelendi. Sonra birbuçuk yaşında ameliyat oldu poposu açıldı. Gayet iyi poposu maşallah billur hocam yaptı ameliyatını. Şuanda tuvalet eğitimini tamamlamak üzereyiz. Fazla kaçışı yok ve daha beş yaşına girecek. Herkese acil şifalar dilerim. Umudunuzu kaybetmeyin.
GÜLŞEN DOĞANAY29.01.2014
Toplantımız güzel geçti. Güzel fikirler paylaştık. Herşey güzel olacak. Toplantılara katılmanızı tavsiye ederim.
Görüş ve Öneri Formu
Gönder
Doğrulama Kodu (*)
Bu formu dodurarak görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz.